vajinismus tedavisi ücretleri

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken birleşik problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret önemli cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin müşterek tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye engel olması ile oluşan, psikolojik kökenli müşterek eşeysel görev bozukluğudur. bayan seksüel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada bir kez duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mânia olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit natürel sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel bağ sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hem de fut parmaklarına gibi yaygın eş şekilde görülebilir. tamamı bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî bağ ile müteallik yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok aynı ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya maksat açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla zatî ancak konu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin uşak konusunda edisyon burayı kontrol et yapmaları nedeniyle müşterek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu göre birçok başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı sıra geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir sadece problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve nadiren okunuşu fiziki tamamlanmak gibi ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bakirlik zarının kutsal olması ve çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin tek tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı cinsel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli politik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla aşkın zaviye çekeceği, çok fazla kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler hakkında olduğu, cinsel hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, temas okunuşu evlilik problemleri, eşe karşıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta tam gelmek gibi müteaddit ruhsal sorunlara niçin olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ücretleri”

Leave a Reply

Gravatar